Erasmus+ KA1 projekt – Ovisnost tinejdžera o tehnologiji (Gadget Addiction in Teenage)

Autor: Ivica Kero, 22. 3. 2017.

Koordinator ovog projekta namijenjenog osobama koje rade s mladima na temu Ovisnost tinejdžera o tehnologiji je ARVIS. Projekt je financirala Europska komisija, a održavao se od rujna 2016. do ožujka 2017. godine.

Partneri na projektu su:

- Neformalni skupina mladeze Tereza (Češka)

- Srednja škola Biograd na Moru (Hrvatska)

- Green Spirit+ (Grčka), Europeansaway (Italija)

- ASOCIACIJA APKABINK EUROPA (Litva)

- Center for education and development (Makedonija)

- Fundacja na rzecz integracji zawodowej, spolecznej oraz rozwoju przedsiebiorczosci VIA (Poljska)

- Colegiul National “Petru Rares” Suceava (Rumunjska)

- Asociatia EXCELPIOR a parintilor elevilor Colegiului National Petru Rares Suceava (Rumunjska)

- Asociatia GEYC (Rumunjska)

- SYTEV (Slovačka)

- KAEB-NAI KULTUR ARTEKO EKINTZA BERRIA NUEVA ACCION INTERCULTURAL (Španjolska)

- European Learning Network Ltd (Ujedinjeno Kraljevstvo)

Glavna aktivnost projekta bila je obuka u razdoblju od 19. do 27. studenoga 2016. godine u Rumunjskoj. Obuku su vodile:

- Anca Vieriu, predsjednica Arvisa

- Raluca Badelita, psihologica

- Gabriela Daniela Adam, informatičarka

Obuka je sudionicima dala mogućnost da steknu dublje znanje o ovisnosti tinejdžera o tehnologiji te da stvore novu strategiju rada s mladima kako bi se smanjili rizični čimbenici.

Metode su specifične za neformalno obrazovanje: radionice, otvoreni prostor, simulacije, Walt Disney, kafić za učenje, itd.

Očekujemo da će ovaj projekt imati značajan utjecaj na prevenciju ovisnosti i na način na koji su tinejdžeri koji su ovisni o tehnologiji tretirani od strane svojih kolega, obitelji, nastavnika i cijele zajednice.

GATE.ppt (4.54 MB)