Božićna radionica - zajedništvo na djelu!

Autor: Davorka Demo, 10. 12. 2021.

U našoj školi se već četvrtu godinu za redom provodi program dualnog obrazovanja za prodavače, koji u prvom razredu imaju predmet Aranžiranje i estetsko oblikovanje. Ovaj predmet predaje naša nova snaga u redovima profesora ekonomske struke Josipa Labar. Prethodne dvije godine zajedno s učenicima smjera prodavač je ukrašavala hodnike, vrata, sam ulaz škole izvrsnim dekorativnim elementima.

Ove godine je osmislila i provela u djelo božićnu radionicu koja je od 19.11. svaki petak 7. i 8. sat okupljala učenike iz različitih razreda, a na kojoj su se realizirale ideje uređenja škole za Božić .Sudjelovali su učenici iz 1.a, 1.cd, 1.e, 3.b, 3.e i 4.b.  Timu su se pridružile nastavnica Lucija Franić iz Vjeronauka i pedagoginja škole Petra Zdrilić.

Danas je možda više nego ikada prije potrebno promovirati zajedništvo, a kroz ovakve aktivnosti to je uistinu moguće. Učenici su oduševljeni samom radionicom ali i konačnim ishodom svoga rada. Sve pohvale sudionicima radionice. Ovakvi prizori "otapaju" i najtvrđa srca! Bravo!

Svi navedeni razredi će i dalje  sudjelovati u pripremi škole za Božićni sajam izradom dekoracija, pečenjem i ukrašavanjem božićnih keksa, koje će prodavači pakirati za poklon posjetiteljima sajma. Učenici smjera ekonomist su već pripremili svoje promidžbene letke i plakate škole kojima će zajedno sa svojom mentoricom prof. Davorkom Demo promovirati školu. Tu su i promidžbeni materijali vježbeničkih tvrtki koje su učenici napravili na nastavi zajedno sa svojim mentoricama prof. Kornelija Peraić i prof. Inka Batur.

Božićni sajam će se održati 23.12.2021. od 10,00 do 12,00 sati u centralnom parku u Biogradu na Moru.

Na samom sajmu će učenici smjera kuhar i konobar uz svog mentora prof. Marina Banovića u jednoj adventskoj kućici dijeliti bakalar i fritule žiteljima Biograda, dok će u drugoj adventskoj kućici prof. Josipa Labar i prof. Davorka Demo zajedno s učenicima prodavača i ekonomista promovirati školu uz prikladne promidžbene letke i plakate, uz koje će se dijeliti dekorativno upakirani blagdanski keksi.

Ovim putem pozivam sve učenike i nastavnike škole koji su u to vrijeme slobodni da nas posjete na sajmu