Nastavnica Josipa Labar sudjelovala u projektu "Nastavnici u poduzeća - praksa za nastavnike"

Autor: Petra Zdrilić, 26. 4. 2022.

Za vrijeme uskršnjih praznika nastavnica ekonomske grupe predmeta i praktične nastave za prodavače, Josipa Labar, sudjelovala je u projektu "Nastavnici u poduzeća - praksa za nastavnike".

Organizatori projekta su Advantage Austria – Austrijski ured za vanjsku trgovinu i Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, a partneri Hrvatska gospodarska komora, Hrvatska obrtnička komora, Njemačko-hrvatska industrijska i trgovinska komora, Švicarsko veleposlanstva i Zaklada Znanje na djelu.

Glavni cilj cjelokupne inicijative je izgradnja bolje suradnje i kooperacije između poduzetništva i strukovnog obrazovanja.

Sudjelovanjem u praksi nastavnici dobivaju autentičan uvid u svakodnevni rad poduzeća, stječu osobna iskustva u poslovnomu svijetu (koja će moći prenijeti svojim učenicima), dobivaju realnu sliku ekonomskoga konteksta i operativnih procesa u poduzeću.

Nastavnica Josipa Labar svoju praksu je odradila u poslovnici Kaufland Zadar kroz dva radna dana i 16 radnih sati.

Kroz praksu odrađeni su sadržaji i ostavreni ishodi zadani planom i programom voditelja sektora "Roba" poslovnice Kaufland.

Ovo hvalevrijedno iskustvo nastavnice Labar osiguralo je buduću suradnju sa Kauflandom u vidu učeničke prakse za naše buduću prodavače prema dualnom sustavu obrazovanja. smileyyes