eTwinning projekt - Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki

Autor: Davorka Demo, 5. 2. 2022.

Učenici naše škole su i ove godine prijavili svoje vježbeničke tvrtke na eTwinning nacionalni projekt - Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki čije su autorice Zorica Hrgovčić, prof. ekonomske grupe predmeta iz Prve ekonomske škole Zagreb i Biljana Ilkoski iz Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar

Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki je projekt namijenjen nastavnicima i učenicima škola iz poslovnog sektora Ekonomija, trgovina i poslovna administracija koji u sklopu svog programa provode nastavni predmet Vježbenička tvrtka.

U sklopu ovog predmeta obvezno je provođenje sajma vježbeničkih tvrtki, s obzirom na rijetkost održavanja sajmova, financijske izazove kao i uvjete pandemije, eTwinning je idealna platforma za provođenje ovih aktivnosti.

Cilj ovog projekta je omogućiti suradnju učenika diljem Hrvatske kao i njihove radne aktivnosti, omogućiti jednake mogućnosti svim učenicima te razvijati digitalne i komunikacijske vještine učenika.

Iz 3.b razreda ekonomista svoju vježbeničku tvrku "Slatki raj VT d.o.o." predstavljaju učenice Melanija Kolačko, Paula Čirjak i Sara Brković

Iz 4.b razreda ekonomista svoju vježbeničku tvrtku "Gumatik VT d.o.o." predstavljaju učenici Anđela Banič, Antea Majica i Karlo Fuzul.

Mentorica obiju ekipa je kolegica Kornelija Peraić, prof. ekonomske grupe predmeta, a u svojstvu ocjenjivača je Davorka Demo, prof. ekonomske grupe predmeta.

Na redu su prvo predstavljanja učenika, mentora, ocjenjivača, te škole, a nakon toga je online sastanak.