eTwinning projekt - Our sustainable future (Naša održiva budućnost) - online sastanak

Autor: Davorka Demo, 22. 4. 2022.

Online mrežni sastanak putem aplikacije ZOOM u okviru eTwinning projekta "Our Sustainable Future" održan je 21.04.2022. u 20,00 sati.

Link za rezultate održanog sastanka: https://youtu.be/H_-Ke_u07Cc

Mrežnom sastanku prisustvovali su svi članovi projekta. Iz naše škole učenice 3.b razreda Lea Mršić, Paula Čirjak i Antonela Katuša te mentorica Davorka Demo.

Raspravljalo se o onome što su učenici do sada napravili, a to je izrada 3D održive škole putem web 2.0 alata CoSpace. Učenici su bili podijeljeni u mješovite timove, kao i njihovi mentori, kod kojih je svaki tim imao jedan zadatak. Napraviti jedan dio te održive škole. Učenici su pričali o svom dijelu zadatka i zašto smatraju da je pojedini dio važan za održivu školu. Na kraju moramo priznati da je održiva škola ispala jako zanimljiva i lijepa.

U nastavku možete pogledati i ostale radove timova.

Konačan rezultat je zaista impresivan. Ovo je jedan novi alat za većinu sudionika i koliko smo imali čuti, u njihovim izlaganjima, jako im je bio zanimljiv.

Na kraju smo dogovarali i ostale aktivnosti koje nas očekuju do kraja mjeseca, kada će se završiti sam projekt. Tu su uključene forumske stranice na kojima je 10 glavnih pitanja, a unutar njih 5 ima još po 3-5 podpitanja na koja bi učenici i nastavnici trebali dati svoje mišljenje tj. odgovore. Na kraju će se sve prikazati u e knjizi ili videu na kojem je bit samog projekta suradnja svih partnera u projektu.

Vjerujem da ćemo s ovim prekrasnim i bogatim projektom moći opet aplicirati na oznaku kvalitete, kako nacionalnu, tako i europsku.