preskoči na sadržaj
 

 

Školska knjižnica sadrži zbirku knjižne i ne knjižne građe koja je prvenstveno namijenjena učenicima i nastavnicima za potrebe redovite nastave. Nalazi se na katu naše škole.

U sklopu knjižne građe je učenički i nastavnički fond. Većinski dio obuhvaća naslove lektira, referentnu građu ( rječnike, leksikone, enciklopedije…) i stručnu literaturu.
U dijelu ne knjižne građe nalazi se AV i elektronička građa (audio, video ,DVD, CD).

Školska knjižnica je sastavni dio odgojno-obrazovnog procesa. Podržava obrazovne ciljeve onako kako su zacrtani u nastavnom planu i programu škole te pruža obavijesti i spoznaje bitne za uspješno uključivanje u suvremeno društvo koje se temelji na znanju i informacijama. Promiče čitanje, izvore i službe školske knjižnice u školi i izvan nje te je mjesto gdje učenici stječu vještine za učenje kroz cijeli život, i osposobljavaju se za život odgovornih građana.


POPIS LEKTIRE ZA OPĆU GIMNAZIJU: 1. RAZRED

HOMER: Ilijada (pjevanje I., VI., XVI., XVIII., XXIV.)

IVANA BRLIĆ MAŽURANIĆ: Regoč

JEROME DAVID SALINGER: Lovac u žitu

SOFOKLO: Antigona

HOMER: Odiseja (pjevanje I., XIX., XXI.)

ESHIL: Okovani Prometej

SOFOKLO: Kralj Edip, Antigona

PLAUT: Škrtac

OVIDIJE: Metamorfoze (Piram i Tizba)

VERGILIJE: Eneida (pjevanje II., IV.)

 
 

2. RAZRED

DANTE ALIGHIERI: Božanstvena komedija (Pakao, pjevanja od I. do V.)

FRANCESCO PETRARCA: Kanconijer (pjesme: I., LXI., XC., CXXXIV.)

GIOVANNI BOCCACCIO: Decameron (Uvod, 2. dan 3. novela, 5.

                                                             dan 9. novela, 10. dan 5. novela)

MARKO MARULIĆ: Judita

MIGUEL DE CERVANTES: Don Quijote (10 priča)

WILLIAM SHAKESPEARE: Hamlet

                                           Soneti (XVIII, CXVI, CXXX)

PETAR ZORANIĆ: Planine (Perivoj od Slave)

PETAR HEKTOROVIĆ: Ribanje i ribarsko prigovaranje (ulomci)

MARIN DRŽIĆ: Dundo Maroje; Novela od Stanca

IVAN GUNDULIĆ: Dubravka, Suze sina razmetnoga

JEAN RACINE: Fedra

VOLTAIRE: Candide

J. W. GOETHE: Patnje mladog Werthera

E. A. POE: Gavran; Crni mačak

M. J. LJERMONTOV: Junak našeg doba
 

 

3. RAZRED

IVAN MAŽURANIĆ: Smrt Smail-age Čengića

AUGUST ŠENOA: Prijan Lovro, Zlatarovo zlato

HONORE DE BALZAC: Otac Goriot

GUSTAVE FLAUBERT: Madame Bovary

N. V. GOGOLJ: Kabanica

F. M. DOSTOJEVSKI: Zločin i kazna

K. Š. GJALSKI: Pod starim krovovima (Perillustris ac generosus Cintek)

ANTE KOVAČIĆ: U registraturi

JOSIP KOZARAC: Tena

VJENCESLAV NOVAK: Posljednji Stipančići

HENRIK IBSEN: Lutkina kuća (Nora)

JANKO LESKOVAR: Misao na vječnost

ANTUN GUSTAV MATOŠ: Camao

MILAN BEGOVIĆ: Bez trećega

MILUTIN CIHLAR NEHAJEV: Bijeg

 

 

 4. RAZRED

Marcel Proust: Combray

Franz Kafka: Preobražaj

Luigi Pirandello: Šest lica traži autora

Samuel Beckett: U očekivanju Godota

Miroslav Krleža: Baraka pet be

                            Gospoda Glembajevi

                            Povratak Filipa Latinovicza

Albert Camus: Stranac

Ranko Marinković: Ruke

Antun Šoljan: Kratki izlet

Ivan Aralica: Psi u trgovištu


POPIS LEKTIRE ZA EKONOMSKU ŠKOLU: 1. RAZRED

  1. IZBOR IZ POEZIJE Cesarić, A. G. Matoš, V. Nazor, N. Šop, V. Vidrić, J. Pupačić, T. Ujević, M. Krleža, P. Preradović, S. S. Kranjčević
  2. Homer: ILIJADA ( I. XVI.)
  3. Ezop: BASNE (dvije po izboru)
  4. I. Brlić- Mažuranić: REGOČ
  5. S. Kolar: BREZA
  6. G. Orwell: ŽIVOTINJSKA FARMA
  7. Sofoklo: ANTIGONA
  8. M. Držić: SKUP
  9. Plaut: ŠKRTAC
  10. Eshil: OKOVANI PROMETEJ
  11. D. Alighieri: PAKAO ( I. – IV.)
  12. Boccaccio: DEKAMERON
  13. F. Petrarca: KANCONIJER ( III. V. XIII.)

2. RAZRED

  1. Miguel de Cervantes: Don Quijote
  2. William Shekespeare: Hamleti Othello
  3. Marko Marulić: Judita
  4. Petar Zoranić: Planine
  5. Petar Hektorović: Ribanje i ribarsko prigovaranje
  6. Marin Držić: Dundo Maroje
  7. Ivan Gundulić: Dunbravka, Osman, Suze sina razmetnoga
  8. Moliere: Škrtac
  9. Carlo Goldoni: Krčamarica Mirandolina
  10. J. G. Goethe: Patnje mladog Werthera
  11.  G. G. Byron: Putovanje Childea Harolda
  12. E. A. Poe: Crni mačak
  13.  Ivan Mažuranić: Smrt Smail-age Čengića

3. RAZRED

  1. August Šenoa: Zlatarevo zlato
  2. Honore de Balzac: Otac Goriot
  3. F. M. Dostojevski: Zločin i kazna
  4. L. N. Tolstoj: Ana Karenjina
  5. K. Š. Đalski: Pod starim krovovima
  6. Ante Kovačić: U registraturi
  7. Josip Kozarac: Tena
  8. Vjenceslav Novak: Posljednji Stipančići
  9. Henrik Ibsen: Lutkina Kuća (Nora)
  10. Janko Leskovar: Misao na vječnost
  11. Dinko Šimunović: Duga i Alkar
  12. Milan Begović: Pustolov pred vratima
  13. Ivan Kozarac: Đuka Begović

 4. RAZRED

  1. Marcel Proust: Combray
  2. M. Krleža: Povratak Filipa Latinowicza i Gospoda Glembajevi
  3. Bertolt Brecht: Majka Courage i njezina djeca
  4. Albert Camus: Stranac
  5. Petar Šegedin: Novele
  6. Vladan Desnica: Proljeća Ivana Galeba
  7. Ranko Marinković: Kiklop
  8. Antun Šoljan: Luka
  9. Ivo Brešan: Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja
  10.  Nedjeljko Fabrio: Smrt Vronskog
  11.  Pavao Pavličić: Koraljna vrata

POPIS LEKTIRE TROGODIŠNJIH STRUKOVNIH ŠKOLA: 1. RAZRED

  1. Homer: Ilijada
  2. Ezop: Basne
  3. Ivana Brlić Mažuranić: Regoč
  4. Georg Orwell: Životinjska farma
  5. Slavko Kolar: Breza
  6. August Cesarec: Sin domovine, životna drama Eugena Kvaternika
  7. Pero Budak: Klupko
  8. Homer: Odiseja
  9. Sofoklo: Antigona
  10. Plaut: Tvrdica
  11. Dante Alighieri. Božanstvena komedija
  12. Francesco Petrarca: Kanconijer
  13. Giovanni Boccaccio: Decameron
  14. Miguel de Cervantes: Don Quijote
  15. William Shekespeare: Hamlet
  16. Marko Marulić: Judita
  17. Petar Zoranić: Planine
  18. Petar Hektorović: Ribanje i ribarsko prigovaranje
  19. Marin Držić: Dundo Maroje

2. RAZRED

  1.  Ivan Gundulić: Dunbravka, Osman
  2.  Moliere: Škrtac
  3. E. A. Poe: Crni mačak
  4. Ivan Mažuranić: Smrt Smail-age Čengića
  5. August Šenoa: Kameni svatovi
  6. Honore de Balzac: Otac Goriot
  7. Eugen Kumičić: Jelkin bosiljak
  8. K. Š. Đalski: Pod starim krovovima
  9. Ante Kovačić: U registraturi
  10. Rikard Jorgovanić: Mlinarska djeca
  11. Josip Kozarac: Tena
  12. Vjenceslav Novak: Tito Dorčić
  13. Josip Eugen Tomić: Opančareva kći

3. RAZRED

  1. Henrik Ibsen: Lutkina Kuća (Nora)
  2. Janko Leskovar: Misao na vječnost
  3. Dinko Šimunović: Duga
  4. Milan Begović: Pustolov pred vratima
  5. Ivan Kozarac: Đuka Begović
  6. E. Hemingway: Starac i more
  7. M. Krleža: Gospoda Glembajevi
  8. August Cesarec: Tonkina jedina ljubav
  9. Slavko Kolar: Mi smo za pravicu
  10. Eugene Ionesco. Stolice
  11. Ranko Marinković: Ruke
  12. Ivo Brešan: Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja
  13.  Ivan Aralica: Okvir za mržnju
  14. Stjepan Čuić: Staljinova slika
  15. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba

 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Tražilica



UPISI 2014


Udžbenici 2014./15.
Priloženi dokumenti:
knjige 2014-15.xls
knjige2014-15.PDF


Vremenik pisanih provjera
Priloženi dokumenti:
e-dnevnik-export-20140930.xls


Anketa
Koliko vremena provodiš dnevno pripremajući se za školu?






Portal "Nikola Tesla"


Moja matura


Postani student!!


Studiji.hr


Korisni linkovi
Dnevni tisak

Ostali linkovi






preskoči na navigaciju