Datum objave: 20. svibnja 2024.

Erasmus+ projekt

Učenici Srednje škole Biograd na Moru Mia Mršić, Lana Vulin, Anamarija Bakija, Kristina Majica, Joso Bašić i Nikša Basšić, zajedno sa svojom mentoricom prof. biologije Ivanom Marinović i pedagoginjom Robertom Vitlov, sudjelovali su u Erasmus+ projektu mobilnosti učenika, kao partneri sa njemačkom školom Landeshauptstadt München Referat für Bildung und Sport Städt Adolf-Weber-Gymnasium u suradnji  sa Sveučilištem Zadar na Građanskom znanstvenom projektu.

Zadatak je bio mapiranje eko sistema regionalne biologije mora, otkirvanje anatomije nekoliko odabranih vrsta, komunikacijske vještine na engleskom jeziku, a konačan rezultat je prezentacija istraživanja provedenog na Murteru.

Učenici su bili smješteni u kampu Kosirina na otoku Murteru u šatorima. Sami su spremali hranu, radili u mješovitim grupama na istraživanju mora, a sve je financirano iz projekta.

Učenici su na mobilnosti proveli četiri dana od 16.05. do 19.05.2024. godine.

Vratili su se puni pozitivnih dojmova i s ponudom razmjene učenika u Njemačkoj. Nadamo se da će se razmjena ostvariti u idućoj nastavnoj godini.