O nama – misija i vizija

Školske godinu 1970./71. godinu u Biogradu je otvoren područni odjel zadarske gimnazije.

Zgrada nove Srednje škole izgrađena je 1974. godine, a učenici su ušli u njezine učionice školske godine 1975./76.

Od tada do danas u školi su provođeni razni programi, a oni koje danas nudimo su:

Četverogodišnja usmjerenja

• opća gimnazija
  • ekonomist

Trogodišnja zanimanja

• brodograditelj (instalater brodskih instalacija)
  • brodomehaničar
  • brodograditelj nemetalnog broda (plastičar)
  • prodavač
  • kuhar
  • konobar

MISIJA:

Moderna, prepoznatljiva odgojno-obrazovna ustanova u čijem su središtu pozornosti potrebe i potencijali svakog učenika koje želimo razvijati kroz njihov osobni i profesionalni razvoj. Permanentno graditi i razvijati suradnički odnos između svih dionika odgojno – obrazovnog procesa uz poticanje i razvoj odgovornosti, samostalnosti, kritičkog promišljanja, inovativnost i kreativnosti kroz različite nastavne i izvannastavne aktivnosti.

VIZIJA:

Ostati uspješna polivalentna ustanova koja svim učenicima pruža kvalitetno obrazovanje za nastavak školovanja ili tržište rada, koja je sposobna ići u korak s modernim nastavnim strategijama i tehnikama uz zalaganje i podršku svih zaposlenika škole te čvrstu povezanost s roditeljima, lokalnom zajednicom, poslovnim subjektima, gospodarstvom i međunarodnim partnerima.