Europski tjedan održivog razvoja

Europski tjedan održivog razvoja (ESDW) inicijativa je koju su pokrenule Austrija, Francuska i Njemačka 2015. godine, a podržala ju je Europska mreža za održivi razvoj (ESDN). Cilj ESDW-a je pružiti platformu i učiniti uzornu predanost vidljivom u cijeloj Europi u određenom vremenskom razdoblju, privući pozornost javnosti na temu održivog razvoja. Ove godine se održava u razdoblju od 18. rujna do 08. listopada 2024.

ETOR je europska inicijativa za poticanje i stvaranje vidljivih aktivnosti, projekata i događaja koji promiču održivi razvoj i Globalne ciljeve održivog razvoja (GCOR).

U sklopu Europskog tjedna održivog razvoja profesorica Kornelija Peraić prijavila je i organizirala  projekt po nazivom “Moja školska oaza”, koji su kurikulumom predvidjele sve profesorice ekonomske grupe predmeta.

Događaj se sastojao od predavanja,  prezentacija i same demonstacije na temu održivog razvoja  kao i akcije održavanja okoliša škole i sadnje cvijeća.

Otvorile su se rasprave na temu održivog razvoja i razmjenjivala mišljenja a ideje provedene u djela.

Ponosini smo jer smo nastavili provoditi aktivnosti i postali dio ove europske inicijative. Na ovaj način naši učenici sa svojim profesoricama promoviraju ciljeve održivog razvoja u školi i lokalnoj zajednici.

Autor članka:

Kornelija Peraić