Predblagdanski sajam 23.12.2021.

Autor: Davorka Demo, 23. 12. 2021.

Danas 23.12. u glavnom gradskom parku od 10,00 do 12,00 sati naša škola je održala Predblagdanski sajam s ciljem upoznavanja žitelja Biograda na Moru sa smjerovima koji se mogu upisati kod nas. Ovo je drugi sajam kojim se želi potaknuti, prvenstveno učenike osmih razreda osnovnih škola iz okruženja da se pri upisu u prvi razred odluče upravo za našu školu.

Predstavljeni su ekonomisti, te dualni programi obrazovanja (prodavač, kuhar i konobar). Ekonomisti su izradili promidžbene letke za svoje vježbeničke tvrtke iz škole (kod prof. Kornelije Peraić i Inke Batur), koji su se zajedno s promidžbenim letcima, kalendarićima tj. označivačima stranica, te prikladno upakiranim blagdanskim keksima mogli pronaći u jednoj od ukupno dvije adventske kućice koje nam je dodijelila TZ Biograd na Moru. U drugoj blagdanskoj kućici su učenici smjera kuhar i konobar dijelili bakalar na bijelo i fritule, koje su sami spremili.

Od ekonomista su sudjelovali učenici 3.b Sara Brković i Laura Šarić, učenici 4.b Karlo Fuzul, Antea Majica, Marko Bobanović, Ante Eškinja i Filip Kola sa svojom mentoricom Davorkom Demo. Od prodavača su sudjelovali učenici 1. i 2. razreda sa svojom mentoricom Josipom Labar, a od kuhara i konobara učenici 2. i 3. razreda sa svojim mentorima Marinom Banovićem i Petrom Jureškom.

U parku su nam se pridružili i ostali profesori iz škole, kao i pedagoginja Petra Zdrilić i ravnatelj Ivica Kero.

Danas je ujedno i posljednji dan nastave u ovom polugodištu, pa ne čudi da je bio u potpunosti u blagdanskom ozračju. Osim prigodnih božićnih pjesama koje su se mogle čuti tijekom svakog odmora "djed Božićnjak" i njegov "vilenjak" su obilazili razrede i dijelili bombone. Zapravo je to bila ideja učenika 4.b razreda ekonomista, gdje je djedicu glumio Marko Bobanović a vilenjaka Karlo Fuzul. Naravno da se ovako vesela ekipa kasnije preselila u gradski park gdje su izmamili pokoji osmjieh dječici u prolazu. Na kraju se onako umoran "djedica" prigodno i slikao sa svojim pomagačima.

Sve u svemu, sve je prošlo u vedrom raspoloženju, a bilo je popraćeno i od strane bnm radija, kao i portala bnm.

Smatramo da je sajam uspio, jer su se svi keksi, kao i fritule uspješno podijelili, a najbrže od svih se podijelio bakalar na bijelo - 150 porcija u svega 45 minuta. Sve pohvale mentoru Marinu i njegovim učenicima.

Idući sajam će biti pred sami Uskrs kada ćemo ga spojiti s Danom otvorenih vrata i pozvati sve završne razrede osnovnih škola iz okruženja da nas posjete.