Posjet Interliberu 12.11.2022.

Autor: Davorka Demo, 14. 11. 2022.

Nastavnici naše škole od hrvatskog jezika pa do strukovnih predmeta pišu kurilkulume za posjet Interliberu i na taj sajam vode svoje učenike svake godine (izuzev prethodne dvije zbog COVID-a).

Tako je bilo i ove godine kada su dva puna autobusa ljubitelja knjiga u 7,00 sati u subotu, 12.11.2022. krenuli put Zagreba.

U prvom autobusu su bili učenici 1.A, 1.B, 2.B, 2.CD i 4.B i njihove voditeljice profesorice Freda Trojan i Ivana Matanović, dok su u drugom autobusu bili učenici 2. A, 3.B i 4.A  i njihove voditeljice profesorice Kata Kruneš i Kornelija Peraić.

Kako smo već rekli da su na put krenuli ljubitelji knjiga, jasno je da je riječ o međunarodnom sajmu knjiga.

Interliber, 44. međunarodni sajam knjige, ove se godine održava od 8. do 13. studenog. Interliber je najveća književna manifestacija u Hrvatskoj koja okuplja najznačajnije domaće i inozemne nakladnike i knjižare, platforma za promociju knjiga, pisaca, čitanja, znanosti i znanja. Sami organizatori to nazivaju mjestom susreta svih generacija čitatelja, gdje se redovito svjedoči stvaranju ljubavi prema knjizi.

Svoje predstavljanje zaključuju zanimljivim citatom:

"Dobra knjiga je lijek za dušu i jednom stečena ljubav prema knjizi ne prestaje!"

Naši su učenici na sajmu bili od 10,40 do 13,00 sati, gdje su osim paviljona punih različitih knjiga domaćih i stranih izdavača imali i jedan paviljon u kojem su se predstavljali fakulteti, pa je taj paviljon bio najposjećeniji od strane maturanata.

Nakon toga su do 17,00 sati imali slobodno za kupnju i šetnju centrom Zagreba, te na kraju i za poneku kavicu, a da se znaju i šaliti na vlastiti račun svjedoči i objava jedne slike.

No bilo je tu i nekih interesantnih susreta čemu svjedoči i slijedeća fotografija.

Svi su se kući vratili puni pozitivnih dojmova s pokojom novom knjigom u ruksaku i svakako s potpuno ostvarenim ishodima svoje terenske nastave.