Učenici 2. i 3. razreda smjera brodomehaničar sudjelovali na Hackatlonu!

Autor: Petra Zdrilić, 30. 11. 2022.

Dana 26. i 27.11. održao se Hackathon u Zadru, u organizaciji Strukovne škole Vice Vlatkovića za učenike iz sektora strojarstva u sklopu EU projekta „Budi spreman i kompetentan".
Prvi dan se radilo na sklapanju automobila Wilson, tvrtke CircuitMess koja je startup mladog Alberta Gajšeka, a drugi dan je stručni žiri, na temelju rješenja zadatka zadanog projekta, proglasio tri pobjednička tima: 1. mjesto Škola za montažu instalacija i metalnih konstrukcija, Zagreb, 2. mjesto Elektrostrojarska obrtnička škola Zagreb, a 3. mjesto Tehnička škola Rijeka.
Srednju školu Biograd na Moru na Hackatlonu su predstavljali mentor Nino Majica te učenici smjera brodomehaničar Matej Banić , Lovre Bogdanić, Vice Pedisić i Lovre Černušak.
Naši učenici su se odlično zabavili i snašli na natjecanju, a kao trofej donijeli su školi prvi školski robot ikada izrađen od učenika naše škole! enlightened
Robot su učenici odlučili pokloniti školi te će krasiti naš glavni hodnik smiley
Iznimno smo ponosni na naše učenike i mentora, posebice zbog toga jer u planu i programu smjera brodomehaničar učenici nemaju pedviđeno programiranje!

Čestitke svim timovima i mentorima, a posebice našim učenicima i nastavniku Ninu Majici! heart