Posjet Hrvatskom saboru i Europskoj kući

Autor: Petra Zdrilić, 1. 3. 2023.

Zbog potrebe uključivanja mladih u praćenje političkog i gospodarskog života u RH, kao i aktivnog sudjelovanja u pojedinim dijelovima tog života učenici SŠ Biograd na Moru sudjelovali su u terenskoj nastavi te su posjetili Hrvatski sabor i Europsku kuću.

Terenska nastava organizirana je u sklopu predmeta: Pravno okružje poslovanja, Osnove ekonomije 4, Poduzetničko računovodstvo, Marketing usluga, Politika i gospodarstvo te pod mentorstvom nastavnica Inke Batur, Josipe Labar, Kornelije Peraić, Biserke Mikulić i Marijane Milos.

Učenici su upoznati sa svojim građanskim i demokratskim pravima te načelima
funkcioniranja zakonodavnog tijela. Upoznati su i s osnovnim makroekonomskim ciljevima gospodarstva te odgovarajućim instrumentima monetarne politike kao i potrebom primjene mjera monetarne politike i praćenja promjena u poslovanju poduzetnika.

U posjetu Europskoj kući potaknuti su na razvijanje svijesti o pripadnosti Europskoj uniji te o potrebi razvijanja kulture razumijevanja, prihvaćanja i poštivanja ljudskih prava.

Tekst sastavila: Marijana Milos