Edukativna igra Biograd GO na Slovenskom vikendu

Autor: Davorka Demo, 4. 5. 2023.

Učenici 1.b razreda smjera ekonomist Marija Dučkić, Iva Jurić, Marija Mikulić i Ante Jelić zajedno sa svojim profesoricama mentoricama Davorkom Demo i Kornelijom Peraić su sudjelovali u provedbi edukativne igrice Biograd GO 29. travnja 2023. od 10:00 do 12:00 sati za vrijeme Slovenskog vikenda.

U okviru predmeta Osnove ekonomije i Marketinga prof. Davorke Demo skupina učenika je 2019. godine osmislila ideju obogaćivanja turističke sezone poučnom igrom Biograd GO – tresure hunt.

Biograd GO – tresure hunt ima za cilj promicanje kulturnih i povijesnih vrijednosti Biograda na Moru.

Ovom igrom bi se turiste potaknulo na aktivni turizam i to u dva smjera – šetnjom kroz grad (fizička aktivnost koja je u današnje doba zapostavljena) i učenjem o kultuno povijesnoj baštini grada (misaona aktivnost koja je također često zapostavljena). Istraživanja pokazuju kako se turisti rado vraćaju u destinacije koje su im pružile nove informacije na zanimljiv način. Ova je igra, prema provedenim anketama 2019. učinila upravo to.

Ove godine smo na poziv predstavnika grada Biograda ponovili priču na malo drugačiji način. Upute smo stavili putem QR koda na ključne točke kulturno-povijesnih spomenika kako bi svi mogli pročitati više informacija o njima.

I ove godine su bile pozitivne reakcije na našu igricu a samu igricu su natjeatelji ocijenili s ocjenom 4,8 od 5 uz napomenu da iduće godine stavimo teže zagonetke. Na kraju igrice najbrži su dobili vrijedne nagrade, od bonova na 100 € u butiku i salonu za uljepšavanje, do večere za dvoje ili pića u vrijednosti 50 €. Ostali su dobili utješnu nagradu, a to je prigodno ukrašeno licitarsko srce.

Hvala svim učenicima koji su sudjelovali kao potpora u provedbi ove igrice, ali veliko hvala ravnatelju i pedagoginji što su nam pomogli s printanjem potrebnih materijala u boji.