Terenska nastastava - posjet TZ Biograd na Moru

Autor: Davorka Demo, 24. 11. 2023.

U petak  24. studenoga  2023. godine učenici 2. i 3.b. razreda  su zajedno sa svojim profesoricama  bili na terenskoj nastavi u  Turističkoj zajdenici grada Biograda na Moru.

Voditelji učenika su njihove profesorice Biserka Mikulić i Kornelija Peraić,  koje su aktivnost planirali u kurikulumu predmeta Osnove turizma i Komunikcijsko prezentacijske vještine.

Predavanje učenicima je održala direktorica TZ Biograd na Moru Nives Jeličić. Prvi dio predavanja se odnosio na  rad turističke zajednice. Direktorica je upoznala učenike o problemima s kojim se susreću.  U drugom dijelu je upoznala učenike s  aktivnostima koje se provode i planiraju  u organizaciji Turističke zajednice Biograd na Moru kao i uske suradnje ostalih sudionika turističkog tržišta na lokalnoj razini.

Učenici su aktivno sudjelovali u 3 dijelu aktivnosti postavljajući pitanja o održivom turizmu u Biogradu, načinima  uspostavljanja kontakta s gostom, načinima prijave i odjave turista, strategiji razvoja turizma u Biogradu, komunikacijskim vještinama turističkih zaposlenika na području grada Biograda , uspostavljanju komunikacije vodeći računa o kulturološkim razlikama, uspostavljanje usmene komunikacije, uporaba medija, kanala i društvenih mreža kojima se informira goste, tematske večeri  kao  i ciljevima i planovima vezanim uz produljenje turističke sezone.

Direktorica tur.zajednice je uputila učenike da se aktivno uključe u rad i predstavljanje naše preljepe destinacije kroz sajamsko poslovanje, izradu promotivnih materijala i edukativnih igri. Svaka ideja i pomoć je dobro došla.

Nakon ugodnog druženja, u pratnji svojih profesorica, učenici su se uputili na  redovnu nastavu u školu.

Autor članka: Kornelija Peraić