Bakalarijada i Što su i kako pripremale naše bake

Autor: Davorka Demo, 21. 12. 2023.

Učenici Srednje škole Biograd na Moru smjera kuhar, konobar, prodavač i ekonomist su timskim radom pod budnim okom svojih mentora Kornelije Peraić, Inke Batur, Josipe Labar, Marina Banovića, Kristijana Pezelja i Jakova Vulina 21.12.2023. u 10:30 sati u gradskom parku Biograd na Moru donijeli dašak kuhinja naših baka i uspjeli obradovati žitelje Biograda na Moru i pristigle goste.

Ove godine je Srednja škola Biograd na Moru, pod pokroviteljstvom TZ Biograd u gradskom parku organizirala dva eventa Bakalarijadu i Što su i kako pripremale naše bake.

Bilo je tu bakalara na bijelo, bakalara na crveno, janjetine sa bižima, sipe sa bobom, krumpir salate i pečenih girica i drugih jela .

Za bakalar smo zahvalni donaciji grada Biograda na Moru, koja se uključila u event Bakalarijada kao i svake godine do sada. Drugi sponzor nam je Bure d.o.o. koji nam je donirao kruh za naša jela, te TZ Biograd na Moru koja nam je ustupila dvije kućice u parku.

U samoj ponudi jela pridružila nam se hotelska kuća Ilirija d.d. Biograd na Moru i Dječji vrtić Ivana Brlić Mažuranić Biograd na Moru. Hvala im što su uveličali naš event.

Osim ponude jela bilo je tu promidžbenih materijala koje su izradili ekonomisti (poput plakata za oba eventa), te prodavači koji su upakirali vodenjake i ušećerene bajame koji su se dijelili prolaznicima, a bili su tu i za umatanje poklona za one prolaznike koji to još nisu obavili, a kupili su poklone.

Sve je medijski popratila ekipa HRT-a i naš radio BnM.

Nadamo se iduće godine ove evente dići na još veću razinu.