Terenska nastava - Zagreb - financijska pismenost "Štedi, uloži, život posloži"

Autor: Davorka Demo, 19. 3. 2024.

Povodom ovogodišnjeg Svjetskog i Europskog tjedna novca koji se obilježava od 18. do 24. ožujka 2024. god. učenici i nastavnici naše škole su se uključili u niz aktivnosti.

U ponedjeljak 18. ožujka 2024. godine učenici 2. b. i 3. b. razreda, smjer ekonomist, u pratnji svojih profesorica Kornelije Peraić, Inke Batur i Josipe Labar su prisustvovali konferenciji pod nazivom „Štedi, uloži i život posloži!“, u organizaciji Ministarstva financija. Konferencija se održala u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, a namijenjena je srednjoškolcima i studentima.

Nazočne je pozdravio ministar financija dr. sc. Marko Primorac. Nakon toga je uslijedio niz aktivnosti:  razgovor o utjecaju  financijske pismenost u poslovnim  putevima,  mala škola investiranja, štednja, financijske prijevare kao i  sajam financijske pismenosti.

Na kraju konferencije s nazočnim srednjoškolcima i studentima je proveden kviz znanja uz voditeljstvo Morane Zibar. Naša učenica 2. b razreda, Ana Peraić, se iskazala zavidnim rezultatom i znanjem te je nagrađena vrijednom nagradom.

Bravo za našu učenicu Anu,  a svima želimo puno uspjeha.

Nakon konferencije  svi imali slobodno vrijeme. U 18:00  sati autobus je krenuo natrag prema Biogradu te su se učenici i nastavnice puni pozitivnih dojmova vratili kući.

O nadolazećim aktivnostima ćemo vas naknadno informirati.

Autor: Kornelija Peraić