Temelj tvog budućeg posla je financijska pismenost

Autor: Davorka Demo, 20. 3. 2024.

Povodom Svjetskog i Europskog tjedna novca, u  srijedu 20. ožujka 2024.godine  bili smo gosti u Osnovnoj školi Biograd na Moru  sportskoj dvorani. Učenici 8-ih razreda u pratnji predmetnih učitelja i stručne službe su pažljivo poslušali predavanje profesorice Kornelije Peraić na temu  Financijska pismenost

Nakon toga je provedena radionica i kviz na temu    Temelj tvog budućeg posla je financijska pismenost, koju su pripremili i provodili predstavnici  učenika  4 b razreda (Karmen Budanović, Veronika Kapitanović, Duje Milačić i Lovro Prohaska)  pod mentorstvom profesorice Kornelije Peraić, kao i Kahoot kviz vezan uz prepoznavanje kovanica i novčanica eura i kuna,  koje su pripremile učenice 2 b razreda, smjera ekonomist (Iva Jurić i Marija Mikulić) pod mentorstvom profesorice Andrijane Zanić.

Nakon provedenih aktivnosti učenicima osmih razreda podijeljene su  prigodne  brošure koje su izrađivali svi učenici 4 b razreda, a pobjednicima radionice i kvizova su uručeni  prigodni pokloni.

Ovom prilikom smo pozvali sve učenike osmih razreda, kao i njihove nastavnike, da nam se pridruže  na Danu otvorenih vrata naše škole kako bi se pobliže upoznali s nastavkom školovanja koje pruža naša škola  kao i samim  radom škole.