6. Dani strukovnih nastavnika, Šibenik 12.-14. travnja 2022.

Autor: Davorka Demo, 15. 4. 2022.

Već 6. godinu za redom se održavaju Dani strukovnih nastavnika, kojima je cilj okupljanje strukovnih nastavnika iz cijele Hrvatske te kontinuirano unaprjeđenje njihovih profesionalnih kompetencija kako bi mogli primjereno odgovoriti na promjene u sustavu strukovnog obrazovanja.

U tri dana predavanja održano je 47 predavanja i radionica, koje je vodilo 30 predavača za 400 nastavnika strukovnih predmeta.

Drugoga dana u susjednom hotelu su na edukaciji bili i ravnatelji strukovnih škola.

Dani strukovnih nastavnika se sufinanciraju iz ESF-ova projekta - "Modernizacija sustava strukovnog obrazovanja i osposobljavanja", pa je sudjelovanje nastavnika bilo potpuno besplatno.

Ove godine je iz naše škole iz Aktiva ugostitelja išao kolega Petar Jureško, iz Aktiva ekonomista kolegica Josipa Labar i ja, a iz Aktiva strojara na žalost nitko.

Na svečanom otvaranju bio je prisutan i sam ministar MZO Radovan Fuchs, pa smo na kraju uhvatili priliku za slikanje s njim.

Vjerujem da su se kolegica Josipa i kolega Petar vratili puni pozitivnih dojmova poput mene i da će naučeno primijeniti u svome radu, što je i svrha ovih edukacija.