Poziv na FISH and WINE festival

Autor: Petra Zdrilić, 9. 9. 2022.

U sklopu Europskog tjedna održivog razvoja 23.09.2022. godine u 08:00 h Srednja škola Biograd na Moru i Turistička zajednica Grada Biograda na Moru organiziraju Fish & Wine festival.

Ovaj će događaj uključiti učenike, profesore, obiteljsko poljoprivredna gospodarstva, kao i širu lokalnu zajednicu.

Učenici smjera kuhar i konobar 1., 2. i 3. razreda s ciljem promocije lokalne gastronomije i upotrebe lokalnih proizvoda koristiti će namirnice koje su proizvela obiteljsko poljoprivredna gospodarstva. Nakon izrade jela i pića učenici će iskoristiti ostatke od namirnica za pripremu jednostavnijih jela te prikazati ispravan način odlaganja otpada od hrane.

Također, sudjelovati će i učenici drugog razreda smjera ekonomist koji će u sklopu predmeta društveno odgovorno poslovanje educirati lokalna obiteljsko poljoprivredna gospodarstva za otvaranje i širenje vlastite djelatnosti.

Profesori voditelji događaja su: Petar Jureško, Marin Banović, Josipa Labar, Kristijan Pezelj, Inka Batur i Petra Zdrilić

Pozivamo sve građane da nas posjete u parku, degustiraju delicije pripremljene od naših nastavnika kuhara i naših dragih učenika! heart